Bez kategorii

Produkcja kosmetyków – Canexpol

Kosmetyki to wytwarzane serie produktów, które mają na celu poprawę wyglądu, komfortu lub promocji zdrowia. Kosmetykiem określa się wszelkie produkty służące do zmiany naturalnego stanu ludzkiego ciała i włosów. W przeszłości kosmetyki były używane tylko przez kobiety. Jednak globalizacja sprawiła, że ​​produkty te stały się dostępne również dla mężczyzn. Wytwarzane produkty, takie jak kosmetyki, zmieniły wygląd i samopoczucie ludzi. Historia produkcji kosmetyków zaczyna się w starożytnej Grecji od afrodyzjaku i afrodyzji. Egipcjanie już kilka tysięcy lat temu wytwarzali z miki proszki, barwniki i środki do pielęgnacji skóry. Starożytni Rzymianie robili szminki z carruby, naturalnej żywicy występującej w regionie punickim. W średniowieczu torebki, buty, szkło i konserwy zastąpiły kosmetyki jako główny światowy towar eksportowy po średniowieczu.

Islamska Republika Iranu jest największym na świecie producentem komercyjnych produktów kosmetycznych. Ich główną linią produktów są produkty do twarzy bez recepty, takie jak balsamy do skóry, kremy i maseczki do twarzy. To także jeden z największych producentów kosmetyków do makijażu i włosów w kraju. Produkcja kosmetyków jest ważną częścią sektora przemysłowego Iranu; zapewnia miejsca pracy dla wielu pracowników i przyczynia się do gospodarki kraju. Wiele osób w krajach rozwijających się może zarobić dodatkowe pieniądze, produkując kosmetyki na eksport do krajów rozwiniętych. Oprócz produkcji przedmiotów fizycznych, kraje z dobrym przemysłem kosmetycznym eksportują pomysły dotyczące standardów zachowania związanych z urodą.

Torebki, buty, szkło i konserwy zastąpiły kosmetyki jako główny światowy towar eksportowy po średniowieczu. Kosmetyki zostały zdegradowane do drugorzędnego statusu, ponieważ eksport stał się ważniejszy i krytyczny dla rozwoju kraju. Na przykład podczas I i II wojny światowej Niemcy opierały się na nieseksownych produktach, takich jak mydło i zwykłe ziarna pszenicy, zamiast eksportować kosmetyki. Po wygraniu wojny lub uzyskaniu niezależności ekonomicznej kraj może skupić się na eksporcie przedmiotów fizycznych zamiast kosmetyków, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Kosmetyki pozostają ważną częścią kultury narodowej, nawet po przeniesieniu się do bardziej rozwiniętego sektora rynkowego. Ludzie w krajach rozwijających się nadal produkują kosmetyki na eksport na rynki rozwinięte. Robią to, ponieważ ich biznesy są uzależnione od zagranicznej sprzedaży artykułów kosmetycznych. Sprzedaż ta zapewnia kluczowe dochody krajom słabo rozwiniętym, które najbardziej tego potrzebują.

Wzrost popularności produktów do makijażu i włosów sygnalizuje rosnące zapotrzebowanie na produkty do pielęgnacji ciała. Doprowadziło to do wzrostu liczby fabryk produkujących takie przedmioty, a także sprzedawców detalicznych, którzy sprzedają je publicznie. Chiny są jednym z największych światowych producentów kosmetyków; jest także największym producentem kosmetyków w Azji z wyłączeniem Chin (producent nr 1). Ich główne linie produktów to balsamy i maseczki do pielęgnacji skóry przeznaczone do pielęgnacji skóry oraz artykuły do ​​pielęgnacji włosów, takie jak szampony i odżywki na porost włosów. W przeciwieństwie do Iranu, gdzie większość pracowników to robotnicy płci męskiej, większość pracowników w chińskim przemyśle kosmetycznym to kobiety – głównie kobiety w wieku od 20 do 40 lat z pewnym wykształceniem wyższym. Jednym z czynników, które przyczyniają się do rozwoju wielkiego przemysłu kosmetycznego w Chinach, są dotacje rządowe przyznawane producentom, którzy ubiegają się o licencje biznesowe lub zwiększają swoje moce produkcyjne. Innym czynnikiem są umowy handlowe między Chinami a innymi krajami umożliwiające chińskim producentom dostęp do rynków zagranicznych bez ponoszenia dodatkowych opłat lub taryf na swoje produkty.

Kosmetyki odgrywają ważną rolę w społeczeństwie, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i jaka gospodarka istnieje na całym świecie. Globalizacja sprawiła, że ​​produkty te stały się dostępne również dla mężczyzn, co dowodzi, jak popularne stały się te produkty. Wytwarzane produkty, takie jak kosmetyki, zmieniły wygląd i samopoczucie ludzi. Nowoczesność sprawiła, że ​​bardziej akceptujemy różne wyglądy zarówno w męskich, jak i kobiecych postaciach. Doprowadziło to do wzrostu liczby fabryk produkujących takie przedmioty, a także sprzedawców detalicznych, którzy sprzedają je publicznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *